- Почетна
Министарство унутрашњих послова Подгорица: Четири малољетника осумњичена за наноше...
Подгорица: Четири малољетника осумњичена за наношење тешких тјелесних повреда вршњаку
Службеници Одјељења безбједности Подгорица, Јединице криминалистичке полиције за сузбијање малољетничке делинквенције, су по налогу поступајућег тужиоца у Основном државном тужилаштву у Подгорици, лишили слободе четири малољетника старости 15 година, осумњичена да су напала једног малољетника и нанијела му тешке тјелесне повреде.
Одјељењу безбједности Подгорица је 11. јуна, око 23.00 часа, од стране запослених у Дјечјој болници пријављено да је ради указивања љекарске помоћи, у пратњи родитеља, приступило малољетно лице старо 14 година са повредама за које се сумња да су задобијене као посљедица вршњачког насиља.
Полицијски службеници су обавили разговор са оштећеним малољетником, који је саопштио да је 11. јуна, око 19.30 часова, у насељу Ибричевина у Подгорици физички нападнут од стране више њему непознатих лица, док се налазио у друштву своја четири друга.
Оштећени малољетник је усљед тежине нанесених удараца задобио тешке тјелесне повреде и задржан је на Одјељењу дјечје хирургије Клиничког центра Црне Горе.
Са догађајем је одмах упознат државни тужилац у Основном државном тужилаштву у Подгорици, који је дјело квалификовао као кривично дјело насилничко понашање у стицају са кривичним дјелом тешка тјелесна повреда, те наложио предузимање даљих мјера и радњи на идентификацији и проналаску непознатих извршилаца кривичног дјела.
Полицијски службеници су од момента пријаве предузели бројне мјере и радње из своје надлежности, те прикупили обавјештења од више лица, која су резултирала идентификацијом четири осумњичена малољетника старости 15 година.
Након спроведених активности и прикупљених потребних обавјештења, по налогу државног тужиоца у Основном државном тужилаштву у Подгорици, ова четири малољетника су лишена слободе због сумње да су починила кривично дјело насилничко понашање у стицају са кривичним дјелом тешка тјелесна повреда
Сумња се да су ова лица 11. јуна, у насељу Ибричевина у Подгорици, физички напала оштећеног, при чему му је један од осумњичених задао ударац ногом у предјелу главе, усљед чега је оштећени пао на асфалтну подлогу. Након тога су му пришли остали осумњичени и задали више удараца ногама у предјелу главе и тијела док је лежао на асфалтној подлози, усљед чега је задобио тешке тјелесне повреде.
Осумњичени ће данас, уз кривичну пријаву, бити приведени државном тужиоцу на даљу надлежност.

