- Влада Црне Горе
Министарство унутрашњих послова Подгоричанин ухапшен због сексуалног узнемиравања ...
Подгоричанин ухапшен због сексуалног узнемиравања малољетнице
Службеници Одјељења безбједности Подгорица су, по налогу државног тужиоца у Основном државном тужилаштву у Подгорици, лишили слободе М.Х. (36) из Подгорице, због сумње да је починио кривично дјело сексуално узнемиравање на штету малољетног лица.
Наиме, именовани се сумњичи да је у свом возилу, сексуално узнемиравао малољетницу стару 14 година, на начин што је физички додиривао и пољубио у предјелу усана, што је код ње изазвало осјећај страха и узнемирености.
Оштећена је, потом, овај догађај пријавила Одјељењу безбједности Подгорица.
Након спроведених хитних мјера и радњи, те прикупљених потребних обавјештења, поступајући тужилац се изјаснио да се у наведеном догађају стичу елементи кривичног дјела сексуално узнемиравање, те наложио да се М.Х. лиши слободе и уз кривичну пријаву спроведе надлежном тужилаштву на даље поступање.
