Расвијетљено осам кривичних дјела из области имовинског криминалитета у Подгорици

Објављено: 27.01.2025. 11:15 Аутор: Управа полиције

Службеници Регионалног центра безбједности “Центар”, Одјељења безбједности Подгорица, Станице криминалистичке полиције за сузбијање имовинских деликата су, спроводећи интензивне активности из своје надлежности, расвијетлили осам кривичних дјела из области имовинског криминалитета и лишили слободе четири лица од којих су два малољетна.

Због сумње да је извршио кривично дјело изнуда слободе је лишен Д.П (41). Он је ово кривично дјело, како се сумња, извршио на начин што је позвао оштећеног, са којим је сувласник једног угоститељског објекта, и у телефонском разговору му саопштио да уколико буде одлучио да изађе из поменутог сувласништва, да ће му дуговати 50.000 еура, а уколико га пријави да ће бити приморан да свакога дана Д.П. уплаћује износ од 1.000 еура.

Такође, он је овом приликом оштећеном саопштио да ће одређеним данима долазити у његов ресторан који се налази у другом граду, да од њега узима пазар, након чега му је упутио ријечи пријетеће садржине по његов живот и тијело. Он је уз кривичну пријаву приведен тужиоцу у Основном државном тужилаштву Подгорици на даљу надлежност.

Такође, слободе је лишен Ј.З. (26) због кривичног дјела крађа које је извршио на начин што је од једног лица отуђио путничко моторно возило.

Због пет кривичних дјела тешка крађа службеници Одјељења безбједности Подгорица су лишили слободе два малољетна лица стара 15 и 16 година која су извршили на начин што су заједно са још једним малољетним лицем које се потражује, насилним путем улазили у пословне просторе у Подгорици, из чије су унутрашњости отуђивали новац у укупном износу од око 2.000 еура.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?