- Влада Црне Горе
Министарство културе и медија Реаговање министарке културе и медија др Тамаре Ву...
Реаговање министарке културе и медија др Тамаре Вујовић
Сви смо дубоко узнемирени због догађаја у Подгорици, али још више забринути због дијела јавних реакција које иду у правцу стигматизације читавих заједница умјесто инсистирања на индивидуалној одговорности“, поручила је министарка културе и медија др Тамара Вујовић.
Најоштрије осуђујем сваки облик насиља, говор мржње и поруке које подстичу нетрпељивост. Кривица за рањавање младића на Забјелу мора бити индивидуална, а одговорност утврђена искључиво у складу са законом.
Министарство културе и медија поздравља брзу реакцију полиције и институција које су дјеловале правовремено и у складу са својим надлежностима.
„Закон спроводе институције, а не емоције и предрасуде. У оваквим тренуцима од свих нас се очекује разборитост, одговорност и повјерење у систем“, истакла је министарка Вујовић.
Министарство посебно упозорава медије и јавне личности на њихову улогу у очувању друштвене стабилности и међусобног поштовања.
„Медији не смију да преносе или шире наративе који подстичу ксенофобију, стигматизацију или предрасуде према било којој заједници. Носиоци јавне ријечи имају посебну одговорност да допринесу смиривању тензија, а не њиховом продубљивању“, наводи се у саопштењу.
„Коментари које смо имали прилику да читамо на друштвеним мрежама али и порталима, показују да као друштво још имамо много посла пред собом, да градимо културу дијалога, међусобног поштовања и истинску демократску државу, у којој се сукоби рјешавају законом, а не предрасудама“, закључила је министарка Вујовић.
Владе Црне Горе ће наставитити да штити јавни интерес и сигурност грађана, закључила је Вујовић.
