- Влада Црне Горе
Министарство унутрашњих послова Шарановић-Рајнке: Резултати у борби против кримина...
Шарановић-Рајнке: Резултати у борби против криминала подстрек за снажан наставак реформи

Министар унутрашњих послова Данило Шарановић састао се са амбасадорком Сједињених Америчких Држава у Црној Гори Џуди Рајзинг Рајнке.
Министар је истакао да су историјски резултати у разбијању криминалних група, борби против кријумчарења наркотика и процесуирању корупције на високом нивоу, остварени захваљујући снажној подршци и интензивној сарадњи са институцијама за спровођење закона Сједињених Америчких Држава. „Подршка САД-а била је пресудна за јачање капацитета наше полиције а захваљујући бројним заједничким акцијама, откривени су и процесуирани случајеви организованог криминала који су годинама уназад били недодирљиви“, нагласио је Шарановић.
Препознавање Црне Горе као стабилног партнера у борби против транснационалног криминала за нас није само успјех, то је и обавеза да са још већим интензитетом наставимо реформе које имају за циљ пуну професионализацију и осигурање интегритета полицијских службеника. Безбједност је приоритет који не трпи компромисе а садашњи менаџмент Министарства унутрашњих послова показује да се кроз неселективност постижу мјерљиви резултати и шаље недвосмислена порука да у Црној Гори нико није изнад закона, казао је Шарановић.
Амбасадорка Рајнке је саопштила да је блиска међуагенцијска сарадња јасан показатељ снажног партнерства Сједињених Америчких Држава и Црне Горе, те да Црна Гора може рачунати на даљу експертску и техничку помоћ у области унутрашњих послова, са посебним фокусом на модернизацију капацитета.
Састанак је био прилика да в.д. директора Управе полиције Лазар Шћепановић представи најзначније резултате рада полиције у протеклих седам мјесеци. Он је саопштио да сектор безбједности редовно прати и одговора на изазове, идентификује и оне најсавременије, попут хибридног дјеловања и циљаног пласирања дезинформација. „Сектор безбједности је у сталној оперативној приправности, а спречавање и расвјетљавање најтежих кривичних дјела потврђује одлучност полиције да очува безбједност грађана и у највећој могућој мјери сузбије дјеловање организованих криминалних група, нагласио је и додао да је увјерен да ће се интензивна сарадња са институцијама САД-а наставити, посебно у свјетлу именовања новог аташеа за безбједност Џошуе Фулера.
На састанку је истакнуто увјерење да ће резултати постигнути до сада бити снажан подстрек да Црна Гора настави да јача институције и остане поуздан партнер у борби за безбједније и праведније друштво.
