- Почетна
Министарство унутрашњих послова Службеници граничне полиције спријечили илегалан у...
Службеници граничне полиције спријечили илегалан улазак страних држављана у Црну Гору и лишили слободе једно лице због кријумчарења људи
Предузимајући интензивне активности усмјерене на откривање и сузбијање свих облика прекограничног криминала, као и на сузбијање илегалних миграција, службеници Регионалног центра безбједности “Центар” су вршећи надзор у очекиваним рејонима преласка државне границе, на путу Божај-Тузи, затекли четири страна држављанина која су илегално ушла у Црну Гору.
Четири лица која су касније идентификована као Б.Л. (34), М.Л. (32) и Сх.Л. (32) из Непала и М.Y. (25) из Гане су, како се сумња, прешли државну границу заобилазећи гранични прелаз, а користећи шумске стазе, након чега су стигли у Црну Гору, гдје су заустављени од стране патроле граничне полиције.
Кроз даљу криминалистичку обраду утврђено је да је М.Y. дао одређени новчани износ лицу Б.Л. како би га илегалним путем пребацио у Црну Гору, заобилазећи граничне прелазе, а затим му даље организовао транспорт према Босни и Херцеговини.
По налогу државног тужиоца у Основном џавном тужилаштву у Подгорици Б.Л. је лишен слободе због сумње да је извршио кривично дјело недозвољен прелаз државне границе и кријумчарење људи.

