- Почетна
Министарство унутрашњих послова У Италији ухапшен црногорски држављанин по међунар...
У Италији ухапшен црногорски држављанин по међународној потјерници НЦБ Интерпола Подгорица; осумњичен за стварање криминалне организације и кријумчарење
Службеници полиције Републике Италије су јуче, поступајући по међународној потјерници коју је расписао НЦБ Интерпол Подгорица, лишили слободе црногорског држављанина В.В. (44), који се на међународном нивоу потраживао ради вођења кривичног поступка због сумње да је извршио кривична дјела стварање криминалне организације и продужено кривично дјело кријумчарење у саизвршилаштву.
За В.В. је НЦБ Интерпол Подгорица 30. октобра 2025. године расписао међународну потјерницу, на основу наредбе Вишег суда у Подгорици, у циљу његовог лишења слободе и обезбјеђења присуства у кривичном поступку који се против њега води пред надлежним правосудним органима Црне Горе.
Осумњичени је обухваћен оптужницом Специјалног државног тужилаштва, којом се терети да је био припадник организоване криминалне групе коју су, према наводима оптужнице, чинили Д.Г., С.С., Н.С., А.П. и друга лица, а која је дјеловала у циљу кријумчарења цигарета током 2020. и 2021. године.
Слиједи даља комуникација и размјена документације између надлежних органа Републике Италије и Црне Горе, односно министарстава правде двије државе, у циљу спровођења поступка екстрадиције В.В. Црној Гори.

