- Почетна
Министарство просвјете, науке и иновација У организацији ЈУ „Захумље“ одржан је Трећи фестив...
У организацији ЈУ „Захумље“ одржан је Трећи фестивал „Ђачки растанак“

У организацији ЈУ „Захумље“ одржан је Трећи фестивал „Ђачки растанак“, манифестација коју су подржали Министарство просвјете, науке и иновација и Општина Никшић.
Присутнима се, у име Министарства просвјете, науке и иновација, обратио Марко Шљукић, секретар Министарства који је уручио награде најуспјешнијим учесницима литерарног и ликовног конкурса. Том приликом истакао је да је значај оваквих манифестација немјерљив, јер пружају простор младима да кроз умјетност изразе своје мисли, осјећања и успомене.

Радови ученика, испуњени искреношћу, емпатијом и топлином, вратили су присутне у дане школских клупа, пријатељстава и безбрижних тренутака који остају трајно сачувани у сјећању. Кроз стих, цртеж и боју, млади ствараоци показали су неоспоран таленат и зрелост који требају да наставе да развијају.

Ђачки растанак одувијек је био више од опроштаја. То је тренутак када се са сјетом затварају једна врата, а са надом отварају друга. Управо зато манифестације које подстичу стваралаштво, његују вриједности заједништва и охрабрују младе да стварају представљају важан корак ка изградњи бољег и хуманијег друштва.

У име Министарства просвјете, науке и иновација изражено је посебно задовољство због учешћа у организацији овогодишњег фестивала, уз поруку да ће и у наредном периоду овај ресор наставити да пружа подршку и активно учествује у промоцији овог, сада већ традиционалног, фестивала у организацији ЈУ „Захумље“ Никшић.

