Ухапшен осумњичени за угрожавање сигурности на штету посланика

Објављено: 06.03.2026. 14:30 Аутор: Управа полиције

Полицијски службеници Одјељења безбједности Никшић су, по налогу државног тужиоца у Основном државном тужилаштву у Никшићу, лишили слободе С.П. (55) из Никшића због сумње да је на штету Бориса Богдановића, посланика у Скупштини Црне Горе, починио кривично дјело угрожавање сигурности.

Поступајући по пријави коју је поменути посланик данас поднио Управи полиције, у којој је навео да му је једно лице путем друштвене мреже Фацебоок упутило ријечи пријетеће садржине по живот, полицијски службеници су предузели активности из своје надлежности, пронашли и процесуирали осумњичено лице.

Предузимајући мјере и радње у сарадњи и по налогу поступајућег тужиоца, полицијски службеници су идентификовали лице С.П., од којег су потом прикупили обавјештење. Са садржином прикупљених обавјештења упознат је државни тужилац, који је догађај квалификовао као кривично дјело угрожавање сигурности и наложио да се именовани лиши слободе.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?