Ухапшене три особе у Никшићу због уличне продаје наркотика, пронађено 41 паковање кокаина

Објављено: 13.04.2026. 11:30 Аутор: Управа полиције

Службеници Регионалног центра безбједности “Запад”, Одјељења безбједности Никшић су, спроводећи појачане активности усмјерене на спречавање злоупотребе свих врста наркотика, у мјесту Кочани контролисали путничко моторно возило марке ВW Голф, подгоричких регистарских ознака. Овим возилом је у тренутку контроле управљао Д.Ј. (23) из НИкшића, док су се као сапутници у возилу налазили Д.К. (24) и Н.Л. (23) из Подгорице.

Прегледом возила пронађено је 41 пвц паковање са садржајем бијеле прашкасте материје за коју се сумња да је опојна дрога кокаин, укупне масе 25,7 грама, као и двије ваге за прецизно мјерење.

Дрога и ваге су изузете и биће предмет одговарајућих вјештачења, док су Д.Ј., Д.К. и Н.Л. доведени у службене просторије Одјељења безбједности Никшић.

Са догађајем је упознат тужилац у Вишем државном тужилаштву у Подгорици по чијем су налогу, ова три лица лишена слободе због сумње да су извршили кривично дјело неовлашћена производња, држање и стављање у промет опојних дрога у саизвршилаштву.

Они ће у законском року уз кривичну пријаву бити приведени поступајућем вишем државном тужиоцу у Подгорици на даљу надлежност.

Службеници Регионалног центра безбједности “Запад” настављају интензивну борбу против дрога, у циљу очувања стабилног стања безбједности у друштву, али и здравља наших грађана.

Галерија

gallery.media[0].alt
1/5
item.alt
item.alt
item.alt
item.alt
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?