Ухапшене три особе због зеленаштва у Подгорици

Објављено: 17.08.2025. 09:30 Аутор: Управа полиције

Службеници Станице криминалистичке полиције за сузбијање економског криминала Одјељења безбједности Подгорица, извршили су претресе на неколико локација на територији Главног града, те су у сарадњи и по налогу тужиоца у Основном државном тужилаштву у Подгорици лишена слободе три лица која се сумњиче за кривична дјела зеленаштво, док ће у односу на једно лице бити цијењени елементи кривичног дјела или прекршаја због посједовања дроге.

Наиме, слободе су лишени С.К. (19), И.М. (19) и Ф.Ј. (21) јер су, како се сумња, у дужем временском периоду, користећи нужду и лакомисленост оштећеног лица, у више наврата истом позајмљивали новац, а од њега захтјевали на име зеленашкле камате одређени износ новца и на тај начин за себе су прибавили противправну имовинску корист. 

Осим тога, полиција је извршила претрес просторија које користе М.М. (20) и малољетно лице старо 17 година. Овом приликом је пронађена материја за коју се сумња да је опојна дрога марихуана, укупне масе око 60 грама, о чему је упознат дежурни тужилац у Вишем државном тужилаштву у Подгорици.

Од малољетника је прикупљено обавјештење на записник, док ће одузета материја бити упућена на одговарајућа вјештачења.

Цјелокупни списи овог предмета достављени су на оцјену и мишљење поступајућем тужиоцу, који ће се накнадно изјаснити о правној квалификацији дјела.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?