Улцињ: процесуирано лице блиско ОИЛ – сумњичи се за превару на штету страног држављанина у износу од 130.000 еура

Објављено: 24.10.2025. 10:30 Аутор: Управа полиције

Полицијски службеници Одјељења безбједности Улцињ су јуче поднијели кривичну пријаву Основном државном тужилаштву у Улцињу против Е.К. (34) лица блиског оперативно интересантном лицу, због сумње да је починио кривично дјело превара, чиме је себи прибавио противправну имовинску корист у износу од 130.000 еура.

Сумња се да је пријављени наведено кривично дјело починио на начин што је 29. априла 2024. године закључио уговор са оштећеним лицем, држављанином Сјеверне Македоније, о купопродаји непокретности – стана површине 125 м² у објекту који се налази у мјесту Горњи Штој, општина Улцињ.

Уговор је закључен по принципу „кључ у руке“, док објекат у тренутку закључења уговора није био довршен, већ се налазио у фази грубих грађевинских радова.

Оштећени је пријављеном у ту сврху исплатио новчани износ од 50.000 еура, као и предао у државину путничко моторно возило марке БМW, тип М5, процијењене вриједности од око 80.000 еура, чиме је укупна вриједност уговорене противуслуге износила 130.000 еура.

На основу закљученог уговора, пријављени се обавезао да до 31. децембра 2024. године оштећеном преда уговорени стан у усељиво стање, уз обезбијеђено једно гаражно мјесто.

Сумња се да је осумњичени, у намјери да себи прибави противправну имовинску корист, довео оштећеног у заблуду прикривањем чињеница о стварном стању објекта и могућности испуњења уговорних обавеза, те да до момента подношења пријаве није започео са радовима, нити је стан довео у усељиво стање.

Имајући у виду наведено, државни тужилац у Основном државном тужилаштву у Улцињу је наложио да се против Е.К. поднесе кривична пријава због сумње да је починио наведено кривично дјело.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?