Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Додијељене вриједне награде побједницима Такмичења за најљепше писмо

Данас је у хотелу Хилтон уприличена свечаност поводом додјеле награда побједницима Такмичења за најљепше писмо, а уједно је и обиљежен 9. октобар, Свјетски дан поште. Ово такмичење, које је одржано током маја, а у коме је учествовало 166 дјеце из Црне Горе, узраста од 9 до 15 година, организовала је Пошта Црне Горе  у сарадњи са Министарством просвјете, науке, културе и спорта.Одлуком стручног жирија Министарства, десет радова оцијењено је као изузетно успјешно, а за четири првопласирана рада, Пошта Црне Горе припремила је вриједне награде.

Поштино литерарно такмичење дио је Међународног такмичења за најљепше писмо, које организује Свјетски поштански савез већ 50 година, а у којем, сваке године, учествује више од милион дјеце из цијелог свијета.Овогодишња тема, задата од стране Свјетског поштанског савеза била је посвећена глобалном изазову данашњице и гласила је : „Напиши члану породице писмо о свом искуству с Цовид 19“.

Уводну ријеч на свечаности имао је Извршни директор Поште, господин Драган Туфегџић који је подсјетио да 9. октобар славимо као подсјећање на дан када је 1874. године у Берну формиран Свјетски поштански савез. Нагласио је да Пошта Црне Горе има разлога да посебно обиљежи овај дан с обзиром да је Црна Гора једна од држава које су чланице ове кровне поштанске организације од дана њеног оснивања.

Туфегџић се посебно захвалио учесницима Такмичења за најљепше писмо ријечима : „Такмичење је доказ да писана ријеч не губи на значају без обзира на технолошки развој. Пошта своје услуге развија и дигитализује, али писмо, као традиционална поштина услуга, и као симбол Поште, опстаје. Управо је Такмичење начин да промовишемо и овај сегмент“.

 Честитке за освојене награде и жељу да наставе са низањем успјеха и у животу и у раду, дјеци је, у своје и у име министарке проф. др Весне Братић,  пренијела директорица Директората за предшколско, основно и инклузивно образовање, Славица Илинчић. Она је истакла да је у времену доминације информационе технологије, лијепо  видјети да дјецу привлаче и остали облици комуникације, да су способни да уоче љепоту и дају свој допринос развијању и чувању заједништва и солидарности.

„Школа је мјесто гдје стичете прва сазнања, надограђујете их, брусите, изграђујете сопствени стил и богатите своју естетску, визуелну и сваку другу културу, а ваши наставници својим умијећем у томе вам дају несебичну подршку, подстичући вас да све то буде трајни дио ваше личности.Овакве манифестације мотивишу да све оно што сте усвојили примијените на најбољи начин и зато треба да их буде све више. Једино ако ваше знање постане дио свијета који вас окружује, у правом смислу, ријечи представљаће највећу друштвену вриједност“, закључила је Илинчић и позвала све друге установе да осмисле своје пројекте и од раног узраста укључе дјецу у њих, како бисмо постали боље, савременије и напредније друштво, и нагласила да ће им МПНКС увијек бити поуздан партнер у таквим пројектима.

Takmičenje za najljepše pismo

У наставку програма, додијељене су вриједне  награде ученицима који су освојили прва четири мјеста. Српку Кадрићу уручено је бицикло, Анђели Јовановић уручен је мобилни телефон, Вељку Поповићу фотоапарат, док је побједници Такмичења, Мартини Грандис, уручен лап топ, након чега је побједница прочитала сегмент награђеног рада.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?