Дукај и Аземовић потписали пројекат имплементације CAF модела управљања квалитетом: Ширимо европски стандард квалитета у црногорским институцијама

Објављено: 11.06.2026. 09:44 Аутор: Министарство јавне управе

MJU i MDI potpisali  Projektni zadatak za implementaciju CAF-a  6

Министарство јавне управе и Министарство дијаспоре потписали су Пројектни задатак за имплементацију CAФ-а (Common Assessment Framework), једног од најзначајнијих алата Европске уније за унапређење квалитета рада и организационе изврсности у јавном сектору.

Уз захвалност Министарству дијаспоре на сарадњи, министар јавне управе  Marash Dukaj jе поручио:„Данас потврђујемо опредјељење да јавну управу у Црној Гори градимо по европским стандардима квалитета, одговорности и континуираног унапређења.“

Министарство јавне управе, као носилац и промотер CAF модела у Црној Гори, већ годинама ради на томе да култура квалитета постане саставни дио рада наших институција.

„Наша визија није да CAF буде стандард појединих органа и институција,већ стандард квалитета цијеле јавне управе - алат који помаже да континуирано унапређујемо квалитет свога рада“, казао је Дукај.

Министар дијаспоре Мирсад Аземовић оцијенио је да увођење CAF модела представља значајан корак у даљој модернизацији институције и усклађивању са савременим европским стандардима јавне управе.

„Министарство дијаспоре опредијељено је да континуирано унапређује своје капацитете и квалитет рада како бисмо на што ефикаснији и савременији начин одговарали потребама наше дијаспоре. CAF модел помоћи ће нам да додатно унаприједимо организационе процесе и развијемо културу квалитета као темељ модерне и одговорне јавне управе“, казао је Аземовић.MJU i MDI potpisali  Projektni zadatak za implementaciju CAF-a  6Дукај је нагласио да Министарство дијаспоре има посебно важну улогу јер повезује Црну Гору са њеним грађанима широм свијета, њиховим знањем, искуством и потенцијалом који представљају важан ресурс за развој државе.

Увођењем CAF модела Министарство дијаспоре придружује се институцијама које примјеном европских стандарда квалитета јачају ефикасност, унапређују организационе перформансе и стварају предуслове за пружање још квалитетнијих услуга грађанима и дијаспори.

„Ниједна реформа сама по себи не доноси промјене. Промјене доносе људи. Управо су запослени у институцијама најважнији покретачи модернизације јавне управе“,  закључио је министар Дукај.

Фото и видео: Потписан споразум о имплементацији ЦАФ модела Министарства јавне управе и Министарства дијаспоре, (11.06.2026)

Тагови
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?