- Почетна
Министарство унутрашњих послова Кривична пријава против привредног друштва и одгов...
Кривична пријава против привредног друштва и одговорног лица због утаје пореза у износу од преко 1.000.000 еура
Службеници Сектора за борбу против криминала - Одсјека за борбу против корупције, економског криминала и спровођење финансијских истрага у вишемјесечним заједничким активностима са службеницима Пореске управе, координираним од стране Основног државног тужилаштва у Подгорици, поднијели су кривичну пријаву против привредног друштва „Н.Г.ЦГ“ д.о.о. из Подгорице и одговорног лица у овом правном лицу А.Ч. (42) држављанина Републике Србије, због сумње да су починили кривично дјело утаја пореза и доприноса.
У току поступка до подношења кривичне пријаве утврђено је да су А.Ч. и правно лице починили ово кривично дјело на начин што је А.Ч. поступајући у име и за рачун правног лица “Н.Г.ЦГ” д.о.о. Подгорица, у својству оснивача и извршног директора овог правног лица, континуирано током 2023. и 2024. године, по основу неисказаних и непријављених пореских обавеза по основу пореза на додату вриједност, пореза на доходак физичких лица односно пореза по одбитку и пореза на добит правних лица, утајили порез и за себе прибавили противправну имовинску корист у укупном износу од 1.015.512 еура, а на штету буџета Црне Горе.
Дакле, сумња се да су поменуто физичко и правно лице починили кривично дјело које им се ставља на терет на начин што су током 2023. и 2024. године, по основу неисказаног опорезивог промета и на њега необрачунатог и неуплаћеног ПДВ супротно Закону о порезу на додату вриједност утајили порез у износу од 451.588 еура, по основу пореза на доходак физичких лица односно пореза по одбитку супротно Закону о порезу на доходак физичких лица утајили порез у износу од 311.574 еура, као и по основу пореза на добит правних лица супротно Закону о порезу на добит правних лица утајили порез у износу од 252.350 еура, чиме је А.Ч. за себе и осумњичено правно лице остварио противправну имовинску корист у укупном износу од 1.015.512 еура.
Службеници Управе полиције настављају континуиране интензивне активности на откривању незаконитости у привредном пословању процесуирању одговорних физичких и правних лица која врше кривична дјела током обављања привредних активности, а на штету буџета и грађана државе Црне Горе.

