Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Одржан први састанак УО пројекта “ЕУ подршка сектору запошљавања и социјалне политике”

Одржан је први састанак Управног одбора пројекта „ЕУ подршка сектору запошљавања и социјалне политике” који се реализује у оквиру Једногодишњег Акционог програма за Црну Гору за 2020 – Подршка паметном и инклузивном расту – запошљавање и социјална инклузија.

На састанку је водитељица тима, Вања Хазл упознала чланове Управног одбора о реализованим активностима у уводној фази и истакла је да је изграђена веома добра међуинституционална сарадња. Током састанка представљен је Почетни Извјештај пројекта и план активности за наредни шестомјесечни период. Такође, састанак је био и прилика да се на њему продискутују и питања која су од значаја за даљи ток рализације пројекта.

Састанком Управног одбора предсједавале су Биљана Крстајић из Министарства рада и социјалног старања и Лиселотте Исакссон, замјеница шефа Сектора за сарадњу у Делегацији ЕУ у Црне Горе.

Састанку Одбора су присуствовали представници Министарства рада и социјалног старања (Директората за рад, Директората за приступ тржишу рада, Директората за социјално страње и дјечју заштиту, Директорат за европске интеграције, ЕУ фондове и међународну сарадњу), Инспекције рада, канцеларије националног ИПА координатора, као и Делегације Европске уније у Црној Гори.

Наведеним пројектом биће обезбјеђена експертска подршка Министарству рада и социјалног старања, Канцеларији Националног ИПА координатора, Инспекцији рада, ЗЗЗЦГ, Центрима за социјални рад и Заводу за социјалну и дјечју заштиту. Главни циљ пројекта је да поменуте корисничке институције до највећег степена искористе његове бенефите, водећи рачуна о партиципативном приступу свих релевантних актера, док ће посебна пажња бити посвећена одрживости постигнутих резултата и након реализације пројекта. 

Пројекат „ЕУ подршка сектору запошљавања и социјалне политике“ се финансира из Инструмента за претприступну помоћ (ИПА ИИ) у вриједности од око 768,700  хиљада еура. Пројекат спроводи Арцхидата С.р.л. у конзорцијуму са WYГ Савјетовање д.о.о (WYГС) из Хрватске  и трајаће 24 мјесеца.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?