Снежана Радовић

В.д. генералне директорице за Европску унију

Снежана Радовић је рођена 27. августа 1971. у Подгорци. Магистар је међународних односа. Завршила је постдипломске студије на Факултету политичких наука у Подгорици а током студија је више мјесеци боравила на ФПЗ у Загребу, Хрватска. Претходно, студирала је на Факултету политичких наука у Сарајеву, Босна и Херцеговина а завршила је Филозофски факултет у Никшићу, Црна Гора. Добитник је ордена Мадарски коњаник првога реда.

Амбасадорка Снежана Радовић је запослена у Министарству вањских послова од 2007. Тренутно је ВД генералне директорице за Европску унију.

Била је амбасадор Црне Горе у Републици Бугарској у периоду од 1. децембра 2017. до 31. децембра 2021. У периоду прије мандата у Софији, током пет година је била ВД генералне директорице за билатералне послова; члан владине Комисије за политички систем; преговарач за поглавља 23 и 24; генерална директорица за европске послова; замјеница предсједавајућег у Комисији за европске интеграције; замјеница предсједавајућег у Радној групи за јавну администрацију.

Прије тога, у периоду 2009-2012, била је савјетник у Амбасади Црне Горе у Мађарској током којег је пратила политичка кретања у земљи, покривала конзуларне и финансијске послова и активно пратила предсједавање Мађарске Савјетом ЕУ које се догађало непосредно након додјељивања статуса кандидата Црној Гори. Према потреби, била је отправник послова у Амбасади.

Прије мандата у Мађарској, Радовић је била неколико година савјетник у Дирекцији за НАТО у Министарству вањских послова Црне Горе. Била је секретар Комисије за интерресорне активности у Партнерству за мир, као и члан Координационог тима за имплементацију комуникационе стратегије о евроатлантској интеграцији Црне Горе.

Претходно, током седмогодишњег рада у Радио телевизији Црне Горе била је задужена за међународне односе и била је уредник Међународне размјене и обраде страних програма.

Говори енглески и бугарски језик, служи се македонским и има пасивно знање мађарског језика. Такође, учи француски језик, тренутни ниво А2.