Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Јавне финансије у корист грађана, подршка предузец́има у кризним временима, привлачење нових инвестиција и подстицање већих плата

Током званичне посјете Црној Гори, потпредсједник Владе Републике Сјеверне Македоније, задужен за економска питања, координацију економских одјела и инвестиција Фатмир Битиц́и састао се са министром финансија и социјалног старања Милојком Спајиц́ем, са којим је разговарано о више тема везаних за управљање јавним финансијама у циљу подршке грађанима и привреди.

На састанку су размијењена искуства у спровођењу мјера подршке привреди и грађанима у вријеме здравствене и економске кризе, изазиване пандемијом корона вируса Цовид-19, када су државни буџети формирани за подршку здравственом систему и одржавању ликвидности економије и задржавања радних мјеста за грађане, али и за развојне пројекте који ц́е убрзати процес опоравка у пост Цовид периоду.

Министар финансија Спајиц́ је упознао потпредсједника Владе Битиц́ија са програмом „Европа сада” и са свим бенефитима које ц́е грађани Црне Горе добити реализацијом овог програма.

Замјеник премијера Битиц́и и министар Спајиц́ разговарали су и о политикама и мјерама за привлачење и подршку нових инвестиционих компанија, сагласивши се да регион Западног Балкана има велике шансе да у пост-Цовид периоду буде препознат као атрактиван регион за нова улагања компанија из региона, али и великих међународних корпорација, како због близине земаља ЕУ, тако и због текуц́их процеса који подижу конкурентност земаља региона и цијелог Западног Балкана.

Повец́ање минималне зараде утиче на подизање животног стандарда грађана и повец́ање свих зарада у привреди, сагласисли су се саговорници, због чега је потпредседник Битиц́и истакао да је у протекле 4 године, Влада Републике Сјеверне Македоније, у инклузивном дијалогу са синдикатима и привредним коморама, успјела да повећа минималну зараду за око 56%, а инклузивност и транспарентност су процеси који се примењују у доношењу свих стратегија, политика, програма и мјера, у циљу њихове ефикасности.

На састанку су констатовани одлични односи двије земље и изражена недвосмислена ријешеност за даље продубљивање сарадње на свим нивоима.

Галерија

gallery.media[0].alt
1/1
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?