Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Одржани састанци Пројектног тима и Управног одбора ИПА пројекта

Шести састанак Пројектног тима IPA пројекта „Интеграција кључних компетенција у образовни систем ЦГ“ одржан је у четвртак, 4. новембра, у Хотелу „Hilton“ у Подгорици. Овом последњем састанку су присуствовали представници корисничких установа и експерти ангажовани на пројекту у циљу расправе о досадашњој имплементацији и формулисања финалних препорука за активности након завршетка Пројекта.  

У петак, 5. новембра, одржан је Трећи састанак Управног одбора Пројекта, на којем је представљен Четврти шестомјесечни звјештај о напретку за период  март – август 2021. године, и план рада за наредни извјештајни перод. Циљ састанка био је да се стекне увид у ток и динамику имплементације пројектних активности и у до сада остварене резултате, уз расправу о предстојећим, преосталим активностима Пројекта,  прије његовог завршетка.  

Пројекат „Интеграција кључних компетенција у образовни систем Црне Горе“ се спроводи у оквиру Акције 2 заједничког ЕУ-ЦГ Програма за образовање, запошљавање и социјалне политике, у укупном трајању од 28 мјесеци. Датум завршетка пројекта је 31. децембар 2021. године. Укупна вриједност овог уговора је 915,886.70 €. Циљ пројекта је да - кроз израду и имплементацију оквира кључних компетенција - унаприједи квалитет основног и средњег образовања, и пружи подршку иницијалном образовању наставника (ION) и њиховом континуираном професионалном усавршавању (KPR), као и осигурању квалитета у основном, средњем и високом образовању.

Да подсјетимо, спровођење заједничког Програма ЕУ и Црне Горе за запошљавање, образовање и социјалну заштиту је отпочело у јулу 2018. године, када је потписан Финансијски споразум, и трајаће до 31. децембра 2022. године. Укупна вриједност Програма износи око 18 милиона еура. Европска унија учествује са 85% средстава или 15,3 милиона, док Црна Гора за реализацију овог Програма издваја 15% средстава, односно око 2,7 милиона еура.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?